Beskidzkie Święto Flagi

Zamieszczony pon, 2 maj 2016, 19:14:062 maja, w Dniu Flagi Narodowej, z inicjatywy naszego stowarzyszenia w najwyższym punkcie Bielska-Białej - na wieży widokowej na Szyndzielni - zawisła biało-czerwona flaga. Zapraszamy do oglądania zdjęć z obchodów Beskidzkiego Święta Flagi.


Czytaj całość

Stań murem za BB - podpisz petycję!

Zamieszczony nie, 24 kwi 2016, 20:47:15Mur Zamku Sułkowskich w samym centrum Bielska-Białej jest w opłakanym stanie. Chodnik wzdłuż zamku został zamknięty dla pieszych. Remont muru to koszt około miliona złotych. Podpisz petycję do radnych województwa śląskiego, aby podjęli działania, które spowodują przeznaczenie odpowiednich funduszy na remont muru.


Czytaj całość

Beskidzkie Święto Flagi

Zamieszczony śro, 20 kwi 2016, 14:31:422 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Niezalezni.BB zapraszają wszystkich do uczczenia tego święta poprzez wędrowanie w tym dniu po górach z Biało-Czerwoną flagą. Finałem tych wypraw będzie spotkanie w najwyższym miejscu Bielska-Białej – przy wieży widokowej na Szyndzielni, gdzie o godzinie 14.30 wspólnie zatkniemy narodową flagę.
Wszystkich tych, którzy w tym dniu wybierają się w góry, ale nie po drodze im będzie Szyndzielnia, również zapraszamy do wzięcia z sobą polskiej flagi.


Czytaj całość

Ministerstwo odpowiada

Zamieszczony śro, 13 kwi 2016, 06:52:12Otrzymaliśmy odpowiedź, z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, na wysłane w lutym pismo dotyczące Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Poprzez pismo zadaliśmy kluczowe pytania dla przyszłości tej inwestycji: kiedy może zostać wydana tzw. "decyzja środowiskowa" dla budowy drogi, kiedy nastąpi nowelizacja Programu Budowy Dróg Krajowych oraz, czy istnieje inne, poza programem, źródło finansowania budowy BDI.


Czytaj całość

To był żart primaaprilisowy

Zamieszczony pią, 1 kwi 2016, 14:01:00Wczorajsza wiadomość o powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Podbeskidzia była żartem primaaprilisowym.


Czytaj całość