O nas


Niezależni.BB to grupa ludzi, którzy kochają Bielsko-Białą. Tu chcemy żyć i chcemy, by w naszym mieście żyło się dobrze. Dostrzegamy zmiany na lepsze, które zachodzą w Bielsku-Białej, nie znaczy to jednak że zamykamy oczy na problemy, z którymi codziennie spotykają się bielszczanie. 
 
Jednym z nich jest brak dialogu społecznego ze strony obecnej władzy i przekonanie o własnej nieomylności. Wierzymy, że władzę można sprawować inaczej, a głos mieszkańców jest ważny każdego dnia, a nie tylko raz na cztery lata, podczas wyborów.
 
Są wśród nas ludzie z doświadczeniem samorządowym, działacze organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy; ale także osoby zupełnie nowe w działalności publicznej, które nie chcą bezczynnie patrzeć jak nasze ukochane Bielsko-Biała traci dystans do najlepszych w Polsce. Chcemy skupić wokół Niezależnych.BB wszystkich, którzy się nie zniechęcili i nadal widzą szansę na pozytywne zmiany naszego miasta. 
 
Nie chcemy, by samorząd był partyjnym łupem. Partie polityczne są potrzebne, ale nie w samorządzie. W ratuszu nie podejmuje się decyzji ideologicznych, nie toczy się sporów o ZUS, nie prowadzi polityki międzynarodowej. Chcemy by samorząd zajmował się tym, do czego został powołany, czyli zaspokojeniem potrzeb mieszkańców miasta. Do tego nie potrzeba partyjnej dyscypliny i partyjnych nadzorców, kierujących prezydentem i radnymi z tylnego siedzenia. Nam nikt nie wydaje poleceń i od nikogo nie jesteśmy zależni finansowo czy politycznie.
 
Niezależni.BB rozpoczęli swoją działalność w trakcie wyborów samorządowych w 2014 roku. Właśnie wtedy radną Bielska-Białej została pierwsza prezes Stowarzyszenia Małgorzata Zarębska, zaś nasz kandydat na prezydenta Miasta – Janusz Okrzesik – wszedł do II tury uzyskując w niej poparcie 40,12% bielszczan. Kilka miesięcy później osoby skupione wokół komitetu wyborczego założyły Stowarzyszenie Niezależni.BB. 
 

W wyborach 2018 roku kandydat Niezależnych.BB – Janusz Okrzesik zdobył poparcie 22,98 proc. bielszczan (16 713 głosów). Radnymi Rady Miejskiej w kadencji 2018-2023 zostali: Małgorzata Zarębska (przewodnicząca klubu), Jerzy Bauer, Janusz Okrzesik (Przewodniczący Rady Miejskiej) i Tomasz Wawak.

 

Statut Stowarzyszenia w wersji PDF.

 © 2018-2021 Wszelkie Prawa zastrzeżone
Stowarzyszenie Niezależni.BB